29 Mayıs 2014 Perşembe

Kuş besledik!

Bizim parkın içinde bir bölüm var.Yem alıp kuşlara atabiliyorsunuz.Biz sık sık gidiyoruz.Duru hayvanları çok seven bir çocuk ben de bundan çok memnun olan bir anneyim:)

Aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz günün sonu biraz pis bitti ne yazık ki. Tüm park kuru iken bu bölümün çamur olmasını bir türlü anlamıyorum.Kuş yemi bittikten sonra zavallı kızım heyecanla koşarken boylu boyunca çamura düştü:))) Onu kurtarmaya giden ben de çamura saplandım.Çok eğlenceliydi:)))

Bu mutluluğu görmek her yorgunluğa değer ! Çok seviyorum kızım seni:)28 Mayıs 2014 Çarşamba

Muffin !


Her zaman yaptığımız Çikolatalı Fransız Kek muffin kalıplarıyla olmadı ! Görüntü harika ama fırından üstü kızarmış altı pişmemiş ve kalıba yapışmış olarak çıktılar ne yazık ki:) Ühü !

Ama pes etmek yok bu tarifle tekrar deneyeceğim:)

26 Mayıs 2014 Pazartesi

Pazar kahvaltısının...


...en makbule olanı koca tarafından hazırlanılanıdır :) Hele de sabah erken kalkılıp fırından bir sürü simit,kruvasan alınmış, sofra bir de balkona hazırlanmışsa tadından yenmez!

Ela 2 yaşında !


Yeni tanıştığımız ama çok sevdiğimiz arkadaşlarımızın tatlı kızı Ela 2 yaşında! Partide her şey çok özenliydi, ikramlarda çok çok lezzetliydi.Kızım çok eğlendi biz de harika vakit geçirdik.Bu güzel günü hep hatırlatacak fotoğraflar biraz daha özel olsun diye gerçek makinamı da yanıma almıştım.Bir sürü fotoğraf çektim , umarım fotoğraflarım da arkadaşlarımı onların beni mutlu ettiği kadar mutlu eder.

En eski dostlarımızdan Gül Abla,Mesut Abi ve kızları Defnemiz de partideydi.Duru bu fotoğrafta Gül Abla'mın kucağında.Duru'yu tanıyanlar kimselerin kucağına gitmediğini bilir.O yüzden bu kareler benim için çok özel:)


Bu mumun yanınca açılması gerekiyordu, çok uzun bir yanma süreci sonunda açıldığı için biraz hayalkırıklığı oldu hepimize.Ama görüntüsü harika:)


Gül Abla, Duru ve Defne ve Gül Abla'mın güzelliği ! {maşallah}


Defne'm.Çok özel bir çocuktur {en az abisi Efe kadar}.Doğduğu gün hastane odasında ilk gördüğümden beri çok çok seviyorum onu.Çok akıllı, içten, candan ve duru bir çocuktur.Allah korusun, şansını bol etsin inşallah!


Hayatımın aşkı, sevgili kocam:)


Nice yıllara Eloş :) Üçüncü ve hatta otuzüçüncü yaşında da görüşmek dileğiyle ;)

25 Mayıs 2014 Pazar

Beslenme üzerine dertleşme
Kızıma yaklaşık iki sene hiç işlenmiş şeker vermedim.Bana kalsa okula gidene kadar da vermezdim.Ama etrafta öyle bir baskı var ki bu konuda.Sanki çocuğuma kötülük ediyormuşum, ondan bir şeyleri saklıyormuşum gibi davranıldı.Sanki ben biraz "abartıyormuşum", fazla "titiz" mişim gibi.Çok yakınım olan çok sevdiğim insanlara bile hala kırgınlık hissediyorum Sonuçta pek aldırmamaya çalışsam da gerçekten üzülüyordum.Kızımın büyüyüp bir şeyleri merak etmeye başlamasıyla da bir noktada gerçekten pes ettim.

Bu konuda çok uzun yazar dertleşirim de kendimi tutuyorum işte.Siz şu yazıyı okumadan diğer paragrafa geçmeyin :)

Yine de pes ettim dediysem de mesela eve sadece bitter çikolata aldım, yoğurt ya da sütüne asla şeker atmadım.Sonuçta kızım şekere hiç mi hiç düşkün değil.Zorla uzatılan baklavaları "ben sevmem" diye geri çeviriyor, evde yaptığımız keklerden neredeyse hiç yemiyor.Kızımın en sevdiği tatlı dondurma ve çikolata.Çikolata mümkünse bitter dondurma da mutlaka sade.

Yukarıdaki fotoğraftaki bir sürü çeşitten sadece vanilyalı dondurmayı tercih etmiş olmasını çok seviyorum:)

23 Mayıs 2014 Cuma

Haftasonu ya da #TGIF !
Yaşasın bugün Cuma ! Bir hafta tatil yaptıktan sonra iki günlük tatile bu kadar seviniyor olmak tuhaf ama sonuçta üç kişilik ailemizin tüm fertlerinin birarada olduğu bir iki günden bahsediyoruz:)Her zaman en favori günüm cuma günü olmuştur özellikle cuma akşamları {ah}.En sevmediğim zamanın ise pazar akşamı olması kimseyi şaşırtmaz muhtemelen.

Bu hafta en çok buna güldüm.Gözümden yaş geldi ve odadaki arkadaşım neye bu kadar güldüğümü merak edip yanıma geldi sonrasında birlikte o kadar çok güldük ki yan odadaki arkadaşımız neye güldüğümüzü merak edip geldi :))

Haftasonu aldığım tonla asma yaprağını salamura yapacağım inşallah.Pazardaki adam "bir buçuk kilo olsun mu?" dediğinde hayır demiş olmayı dileyeceğim kadar çoklar:)) Bir de bu tarifi denemeyi düşünüyorum.


Bu ara ev değiştirme ya da evde tadilat yapma gibi düşünceler içerisindeyiz.Bu mutfağa bayıldım! Benim hayal mutfağımda alt kısımlar da beyaz ama gri de olabilirmiş diye düşündüm.

Haftasonu saçımda bir takım denemeler yapacağım.Yaz gelmesi sebebiyle topuz ağırlıklı , belki örgülü falan saçlar.Ama saçımın önüne yeni kestirdiğim kahkül olmasaydı bu da deneneceklerden olurdu.

22 Mayıs 2014 Perşembe

Bir hafta

Bir haftadır yoktuk buralarda.Eşimin dört günlük bir iş gezisi vardı ,biz de kızımla bir haftalığına annemlerin yanına gittik.Kızım anneanne, dede ve dayı sevgisi ile sarmalandı, ben de biraz  dinlendim.

Bu bir haftada kızım bir sürü dondurma yedi, istediği marka sakızı{tipitip} bulmak için babam marketleri talan etti, en sevdiği yemekler yapıldı, evde istinasız herkes onunla oturup hamurdan ipekböceği yaptı, park park dolaştırıldı ve nihayetinde en beğendiği parka her akşamüstü götürüldü, aynı kitap farklı kişilerce peşpeşe beş kez falan okundu:) Bir sürü alışveriş merkezinin bir sürü oyun alanına gidildi, oyuncaklara koca kazık annenin binmesi için ısrar edildi gibi güzellikler de oldu tabi:) :Eve döndük, valizi yerleştirdim, işe başladım ve her şey eski haline döndü.Ne kadar anne evi de olsa, ne kadar daha az yorulsam da insanın evi gibisi yok be sayın okur ! Çiçeklerimi , evimin kokusunu, yatağımı ,mutfağımı ve hatta apartmanımızı dahi özlemişim.


5 Mayıs 2014 Pazartesi

Annem ve kızım


Yine bir " düzgün dur kızım fotoğraf çekiyoruz" anı:) Tek bir kare düzgün foto çekemedim ama hepsi birlikte çok şirin oldular.

Annemi kızımla birlikte görmeye ba-yı-lı-yo-rum.Benim bildiğim anneden çok farklı.Daha toleranslı, daha rahat, daha eğlenceli ;)

Sizi seviyorum kızlar !

2 Mayıs 2014 Cuma

İlk tiyatro

İnsan çocuğu için en iyisini istiyor.İmkanları ölçüsünde de en iyisi için çabalıyor.Hayattaki her şeyden haberi olsun sonuçta kendi seçimlerini yapsın ama seçimlerini bilerek yapsın istiyorum.Benim için kitap okumak hayatıma anlam katan bir şey.Kızım için de bu belki bir spor dalı ya da belki bir sanat dalı olabilir.Bir kaç haftadır yüzmeye gidiyoruz ve yüzmeyi cidden çok sevdi.Heyecanla bekliyor:)

Hayatta ne yaparsa yapsın ama sanata ve spora mutlaka zaman ayırsın, ucundan bucağından da olsa bulaşsın istiyorum.

Ve işte ilk tiyatro deneyimi de bizi bu sebeplerle çok heyecanlandırdı.Sevecek mi, hepsini izleyecek mi gibi sorularla doluyduk.

Duru 'Merhaba Hayat' isimli oyunu çok sevdi.İlk sıradan bilet almıştım ve oyundaki maymunu canlandıran oyuncu tam iki kez önümüze atladı.Maymun her sahneye çıktığında küçük eli benimkini bulup endişeyle sıkıyordu:) Oyun tek perdeydi ve sıkılmasına fırsat vermeyecek uzunluktaydı.O günden beri 'anne yine tiyatroya gidelim' diyor.Çok mutluyum:)


Hakkımda

Bir anne, bir baba ve bir de çocuk.Aşk dolu, neşeli ve eğlenceli bir hayat umuduyla..