16 Şubat 2014 Pazar

Biz bu haftasonu hayvanat bahçesinde gezecektik !


Kızımıza haftasonu için hayvanat bahçesine gitme sözü vermiştik.Kahvaltımızı yaptık evde biraz oyalandık ve yola çıktık.Yolda o kadar uykusu gelmişti ki gözlerini açık tutamıyordu ama hayvanat bahçesine gidemeyiz korkusuyla uyuyamıyordu.Hayvanat bahçesine geldiğimizde uyandırma sözü verip ikna edince uyudu.Uyandığında gelmiştik.

Bir ormanın içinden geçip yemyeşil bir cennet bahçesine geldik.


Önce aşağıdaki nefis kuşları gördük:
Renklerini fotoğraf makinasının yeterince yansıtamadığını düşündüğüm bu muhteşem varlıklardan{kuş demek eksik bir anlatım oluyor sanki} sonra duyduğumuz 'meee' sesiyle kuzulara koştuk:


Bu tatlı kuzucuk ve arkadaşları hayvanat bahçesi gezimizin sonu oldu:) Bizim tamm üç yaşındaki kızımız kuzulardan korktu! Uzaklaşalım ,uzaklaşalım diye bağırıyordu:) "Bak kızım deve, bak kızım ceylan, a bak ayı" yok hiç bir şekilde korkusu geçmiyor.Küçük midillilere bile bakmak istemedi. 

Yukarıdaki fotoğraftaki yüz ifadesi kelimelerden daha açıklayıcı sanırım :)

Gerçek bir cennet bahçesini apar topar çekilmiş bir kaç fotoğraf ile arkamızda bıraktık.Çıkışta ise küçük utanmaz Antep'teki hayvanat bahçesine gidip gidemeyeceğini öğrenmeye çalışıyordu.Babasıyla inanmaz gözlerle kendisine baktığımızı gördüğünde 'orada ağlamicam söz' dedi! :)

Hiç yorum yok:

Hakkımda

Bir anne, bir baba ve bir de çocuk.Aşk dolu, neşeli ve eğlenceli bir hayat umuduyla..